
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Threshold Voltage | 3.3 V, Adjustable |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | No Manual Reset |
| Type | Voltage Monitors |
| Reset Timeout | 200 ms |
| Accuracy | 1.5 % |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Open Drain |
| Min Supply Voltage | 500 mV |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$3.82704
Ext.Price$3.82704
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.82704 | $3.82704 |
| 10 | $3.27466 | $32.74660 |
| 25 | $3.04858 | $76.21450 |
| 50 | $2.83811 | $141.90550 |
| 100 | $2.64218 | $264.21800 |
| 300 | $2.56380 | $769.14000 |
| 500 | $2.48776 | $1243.88000 |
| 1000 | $2.41889 | $2418.89000 |
